dr Ewa Saniewska - specjalista dermatolog - Wybór odpowiedniego zabiegu
#

Wybór odpowiedniego zabiegu

dr Ewa Saniewska - specjalista dermatolog

Optymalna metoda terapeutyczna

Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres zabiegów służących regeneracji i odmłodzeniu skóry oraz poprawie naszego wyglądu. Różnią się one między sobą nie tylko jakością i trwałością uzyskanego efektu, ale również stopniem inwazyjności, przeciwwskazaniami oraz ewentualnymi działaniami niepożądanymi.

Wpływ na wybór odpowiedniego zabiegu ma wiele czynników:

  • rodzaj problemu skórnego lub estetycznego,
  • stan skóry,
  • wiek pacjenta,
  • inne wskazania medyczne.

Wybór odpowiedniego zabiegu nie powinien być dokonywany pod wpływem mody lub informacji znalezionych w kolorowych czasopismach, lecz w trakcie konsultacji lekarskiej. Zabiegi medycyny estetycznej należy traktować jako element długofalowej kuracji, której celem jest dobranie dla każdego pacjenta optymalnych metod terapeutycznych.

Niektóre procedury mogą być niewskazane dla danego pacjenta ze względu na towarzyszące schorzenia lub zażywane lekarstwa. Wpływ na wybór odpowiedniej terapii ma również pogoda – upał i duże nasłonecznienie lub też mróz, mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia niektórych zabiegów. Dopiero po dokładnym zbadaniu stanu skóry i przeprowadzeniu wywiadu medycznego lekarz może zaproponować odpowiednie metody terapii, które w najlepszy sposób będą dopasowane do indywidualnych możliwości i oczekiwań pacjenta.

Świadoma decyzja

Decydując się na daną kurację, pacjent powinien wiedzieć, na czym polega jej działanie i w jakich przypadkach jest ona najbardziej wskazana oraz jakie są możliwe ryzyka i działania niepożądane. Praktycznie każdy zabieg medycyny estetycznej wiąże się z następstwami w postaci zasinień i obrzęków lub przejściowego dyskomfortu oraz wymaga pewnego okresu rekonwalescencji. Obowiązkiem lekarza jest przekazanie pacjentowi wszelkich istotnych informacji, niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji o wyborze zabiegu i zaakceptowaniu proponowanej terapii. 

Najczęstsze metody terapii

Dla celów informacyjnych, poniżej zamieszczone jest krótkie podsumowanie najczęstszych problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci oraz możliwe do zastosowania rodzaje terapii.


Umów się na zabieg - tel. 606 10 60 63

Szczegółowy cennik znajdziesz tutaj.

Atrakcyjny program rabatowy dla stałych pacjentów - szczegółowe informacje.