dr Ewa Saniewska - specjalista dermatolog - O mnie
#

dr Ewa Saniewska - specjalista dermatolog

Doświadczenie zawodowe

Jestem doświadczonym lekarzem, specjalistą dermatologiem z ponad 20-letnią praktyką zawodową. Przez prawie 10 lat pracowałam na Oddziale Dermatologii Dziecięcej Szpitala im. Św. Łazarza w Warszawie, gdzie zdobyłam specjalizację I i II stopnia w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Oprócz pracy lekarskiej na Oddziale oraz w Specjalistycznej Przychodni Przyszpitalnej, byłam zaangażowana w przeprowadzanie licznych kursów i szkoleń dla dermatologów i pediatrów, organizowanych w ramach specjalistycznych praktyk dla lekarzy. Równocześnie brałam udział w badaniach naukowych prowadzonych w Oddziale Dermatologii Dziecięcej oraz byłam autorem lub współautorem wielu prac naukowych na temat mastocytoz i grzybic u dzieci.

Od 2001 r. prowadzę indywidualną praktykę lekarską w zakresie dermatologii ogólnej, jak również dermatochirurgii oraz dermatologii estetycznej, lecząc noworodki, niemowlęta, dzieci i dorosłych. Przyjmuję pacjentów w ramach prywatnego gabinetu oraz w sieci przychodni LUX MED.

Z chwilą zawiązania się Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w 1999 r. zaczęłam zajmować się medycyną estetyczną. W miarę rozwoju tej dziedziny medycyny oraz wprowadzaniu na polski rynek nowych zabiegów i produktów, ja również rozszerzałam swoją wiedzę i doświadczenie kończąc wiele specjalistycznych kursów. Przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w kongresach, zjazdach oraz szkoleniach w kraju i za granicą.

Obecnie jestem w trakcie robienia kolejnej specjalizacji w zakresie medycyny prewencyjnej i przeciwstarzeniowej. Jest to nowa dziedzina medycyny, która skupia się nie tylko na leczeniu, ale przede wszystkim na prewencji i na wczesnym zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym oraz utrzymywaniu optymalnego zdrowia. Dzięki właściwej terapii i zachowaniu odpowiedniego stylu życia można istotnie spowolnić proces starzenia się organizmu oraz poprawić zdrowie pacjentów.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, sekcji Dermatologii Dziecięcej oraz Dermatologii Estetycznej, jak również członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Międzynarodowego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej.

Pani Saniewska

O mnie

Moim życiowym credo jest „naturalnie zdrowe życie”, co wiąże się z holistycznym podejściem do zdrowia.

Staram się, aby moje życie było pełne energii, w bliskim kontakcie z przyrodą, zgodne z naszym naturalnym rytmem. Sport, praca w ogrodzie, przyjazne relacje z innymi ludźmi, optymistyczne podejście do napotkanych wyzwań, zbilansowana dieta - te wszystkie elementy wspierają zdrowe życie i dają mi ogromną energię do pracy.

Dzięki medycynie, która jest moją największą pasją, mogę pomagać innym w zachowaniu zdrowia, młodego wyglądu i dobrego samopoczucia jak najdłużej.

Ewa Saniewska

1

Zobacz certyfikaty i dyplomy